Zboża w diecie

29 listopada 2014

Zboża w diecie U samej podstawy piramidy zdrowego odżywiania się są zboża, nie jest to nic zaskakującego, ponieważ są bogatym źródłem witamin, składników mineralnych oraz błonnika. Podstawowym składnikiem zbóż są węglowodany, a w nich w dużej ilości skrobia. Jest to jak najbardziej węglowodan złożony, ale dobry dla naszego organizmu, ponieważ uwalnia cukry bardzo długo, dlatego też poziom cukru nie skacze gwałtownie w naszym organizmie. Po zjedzeniu takiego produktu przez dłuższy czas mamy poczucie sytości. Drugim cennym składnikiem, dla którego watro zboża jeść jest błonnik, który nie tylko ułatwia wypróżnianie, ale przede wszystkim oczyszcza nasz organizm z szkodliwego cholesterolu. Nie możemy pominąć też licznych witamin i składników mineralnych, w które zboża są bogate, dużą cześć roślin zajmują białka a w szczególności gluten. Co ważne przetwory zbożowe różnią się między sobą wartością odżywczą, jest to spowodowane głownię procesem oczyszczania ziarna. Dla diety i zdrowia watro jest sięgać po produkty pełnoziarniste, ponieważ te zawierają najwięcej witamin. Zboża są obecne podczas wielu posiłków watro jednak zwrócić uwagę które są najbardziej zdrowe i bogate w witaminy, ponieważ te poprawią nasze trawienie, dostarcza związków odżywczych i nie przyczynią się do powstawania otyłości.

Zboża w diecie
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

» Kategoria: Składniki diety » Tagi: , , ,

  • Kategorie

  • Strony

  • Wstęp

    Każdy chce się czuć dobrze i na długo pozostać aktywnym, często jednak jest to poprostu nie możliwe, przez całe życie dbamy i pracujemy sobie na to jak będzie wyglądało nasze zdrowie, jeśli jemy właściwie w zasadzie nie powinniśmy obawiać się chorób i złego samopoczucia. Co jednak kryje się pod tym pojęciem zdrowo? Wiele osób mylnie zakłada, że nasza dieta musi składać się tylko z owoców i warzyw, tym czasem powinniśmy jeść wszystko, ale w określonych proporcjach. Nasz organizm do właściwego funkcjonowania potrzebuje różnorodności, kiedy za bardzo przestawiamy się na dany produkt wówczas powstają niedobory pod względem innych składników mineralnych.

  • Wpisy

  • Architektura świata

    Nasze ciała zazwyczaj domaga się witamin i składników mineralnych, widać to po naszej skórze, zębach, paznokciach, jeśli pojawiają się niepokojące zmiany chorobowe jest to sygnał, że powinniśmy wzbogacić dietę o dodatkowe składniki mineralne. Jeśli sami nie potrafimy właściwie zbilansować sobie pokarmu powinniśmy udać się do specjalisty dietetyka, który ustali nasze BMI, oraz co powinniśmy jeść, aby czuć się zdrowo. O zdrowie trzeba dbać od najmłodszych lat, aby nie martwić się na zapas o choroby, tak naprawdę inwestujemy w swoje życie i stan zdrowia.