Kasza jaglana

25 listopada 2014

Kasza jaglana Kasza jaglana dawniej była podstawowym produktem do przygotowywania posiłków, cenili ją przede wszystkim nas przodkowie. Dziś jednak jest zupełnie inaczej, spożywamy jej mało a wiele osób wcale. Tym czasem produkt ten jest bardzo zdrowy i potrzebny naszemu organizmowi ze względu na cenne składniki odżywcze, jakie posiada. Kasza ta jest głównie lekko strawna i bardzo odżywcza. Jako jedno z niewielu produktów pokarmowych zawiera krzemionkę, którą ma zbawienny wpływ na wygląd naszej skóry, włosów, nie możemy pominąć również krzemu, który pomaga w trawieniu i zwiększa przemianę materii w naszym organizmie. Oprócz cennego krzemu kasza zwiera duże pokłady składników mineralnych takich jak potas, fosfor, żelazo, wapń, magnez. Kolejnym ważnym jej atutem jest fakt, że kasza jaglana nie zawiera glutenu, co za tym idzie nie uczula. Na jej podstawie można przygotować dania dla całej rodziny. Z kaszy możemy wykonać sałatki, dodatki do mięsa czy zupy. Sam produkt otrzymujemy z ziaren prosa, które wcześniej podlegają dużemu obsuszeniu. Kasza jaglana jest bardzo zdrowa i co ważne można ją nabyć w każdym sklepie. Jej dostępność to atut trzeba tylko ją rozpowszechnić, aby wpisała się na długo w polskie nawyki żywieniowe.

» Kategoria: Nawyki żywieniowe » Tagi: , , ,

  • Kategorie

  • Strony

  • Wstęp

    Każdy chce się czuć dobrze i na długo pozostać aktywnym, często jednak jest to poprostu nie możliwe, przez całe życie dbamy i pracujemy sobie na to jak będzie wyglądało nasze zdrowie, jeśli jemy właściwie w zasadzie nie powinniśmy obawiać się chorób i złego samopoczucia. Co jednak kryje się pod tym pojęciem zdrowo? Wiele osób mylnie zakłada, że nasza dieta musi składać się tylko z owoców i warzyw, tym czasem powinniśmy jeść wszystko, ale w określonych proporcjach. Nasz organizm do właściwego funkcjonowania potrzebuje różnorodności, kiedy za bardzo przestawiamy się na dany produkt wówczas powstają niedobory pod względem innych składników mineralnych.

  • Wpisy

  • Architektura świata

    Nasze ciała zazwyczaj domaga się witamin i składników mineralnych, widać to po naszej skórze, zębach, paznokciach, jeśli pojawiają się niepokojące zmiany chorobowe jest to sygnał, że powinniśmy wzbogacić dietę o dodatkowe składniki mineralne. Jeśli sami nie potrafimy właściwie zbilansować sobie pokarmu powinniśmy udać się do specjalisty dietetyka, który ustali nasze BMI, oraz co powinniśmy jeść, aby czuć się zdrowo. O zdrowie trzeba dbać od najmłodszych lat, aby nie martwić się na zapas o choroby, tak naprawdę inwestujemy w swoje życie i stan zdrowia.