Nawyki żywieniowe nastolatek

22 grudnia 2014

Nawyki żywieniowe nastolatek Dorastanie jest bardzo trudnym czasem dla każdej dziewczyny. Zmienia się nasz wygląd podejście do życia. W tym czasie chcemy się na pewno podobać rówieśnikom, co za tym idzie zaczynamy zupełnie inaczej na siebie patrzeć. Największym problemem nastolatek jest duży krytycyzm, co do swojego wyglądu, zazwyczaj młode kobiety pragną być szczupłe czasem nawet przesadnie duży wpływ na ich sposób myślenia mają media, które kreują określony model pięknej kobiety. Nastolatki można podzielić na kilka grup ze względu na ich nawyki żywieniowe. Pierwsza grupa to osoby pomijające niektóre posiłki po to, aby zrzucić zbędne kilogramy. Druga grupa to nastolatki, które poddają się diecie, czyli określonemu modelowi odżywiania się, ostatnią grupę stanowią dziewczyny, które zatracają się zrzucaniu kilogramów i najczęściej się głodzą. Jak wykazują badania dzieci w wieku dorastania odżywiają się bardzo złe brak w ich diecie witamin i składników mineralnych. Najczęściej dzieci skupiają się na szybkich daniach lub uciekają w słodycze, które tak naprawdę dostarczają nam jedynie cukrów prostych. Młodzi ludzie często zapominają jak ważne jest dobre odżywianie się szczególnie, kiedy są w trudnym okresie dorastania i stawania się dorosłym człowiekiem.

» Kategoria: Składniki diety » Tagi: , ,

Nawyki żywieniowe Polaków

3 listopada 2014

Nawyki żywieniowe Polaków Polacy są dość specyficznym narodem, ponieważ lubują się w tradycyjnym modelu żywieniowym. Widać to przede wszystkim u osób w średnim wieku, które wybierają mało kaloryczne potrawy. Jeśli już zmieniamy nawyki żywieniowe są one podyktowane wystąpieniem jakiejś choroby i zaleceń lekarza. Najczęściej Polacy ze względu na niewłaściwe odżywianie chorują na nadciśnienie, cukrzycę oraz zawał. Wszystkie choroby są podyktowane niewłaściwym odżywianiem oraz tłustymi potrawami. W naszej kuchni rządzi schabowy, frytki, dania ciężko strawne, w zasadzie każde zupki wykonywane są na bazie zasmażki, która wykonuje się z oleju i mąki. Złe nawyki żywieniowe widoczne są też w niewłaściwym sposobie przygotowywania posiłków, a wiec smażymy na głębokim oleju, dodajemy dużo przypraw ostrych i nie zapominamy o sporej ilości alkoholu. Nawyki żywieniowe trudno jest zamienić, ponieważ uczymy się ich od najmłodszych lat, jeśli znamy tylko taki rozdaj odżywiania się to nie widzimy w tym nic złego. Kiedy jesteśmy młodzi nie odczuwamy tak mocno złej diety problem nawarstwia się dopiero, kiedy jesteśmy starsi, wówczas narządy nie pracują już tak mocno i na jaw wychodzi dużo dolegliwości chorobowych. Jedyną szansą na zmanię diety jest uświadamianie społeczności, co tak naprawdę spożywają, tylko wtedy zmusi się ludzi do myślenia.

» Kategoria: Dieta » Tagi: , ,

  • Kategorie

  • Strony

  • Wstęp

    Każdy chce się czuć dobrze i na długo pozostać aktywnym, często jednak jest to poprostu nie możliwe, przez całe życie dbamy i pracujemy sobie na to jak będzie wyglądało nasze zdrowie, jeśli jemy właściwie w zasadzie nie powinniśmy obawiać się chorób i złego samopoczucia. Co jednak kryje się pod tym pojęciem zdrowo? Wiele osób mylnie zakłada, że nasza dieta musi składać się tylko z owoców i warzyw, tym czasem powinniśmy jeść wszystko, ale w określonych proporcjach. Nasz organizm do właściwego funkcjonowania potrzebuje różnorodności, kiedy za bardzo przestawiamy się na dany produkt wówczas powstają niedobory pod względem innych składników mineralnych.

  • Wpisy

  • Architektura świata

    Nasze ciała zazwyczaj domaga się witamin i składników mineralnych, widać to po naszej skórze, zębach, paznokciach, jeśli pojawiają się niepokojące zmiany chorobowe jest to sygnał, że powinniśmy wzbogacić dietę o dodatkowe składniki mineralne. Jeśli sami nie potrafimy właściwie zbilansować sobie pokarmu powinniśmy udać się do specjalisty dietetyka, który ustali nasze BMI, oraz co powinniśmy jeść, aby czuć się zdrowo. O zdrowie trzeba dbać od najmłodszych lat, aby nie martwić się na zapas o choroby, tak naprawdę inwestujemy w swoje życie i stan zdrowia. biegunka u noworodka http://pluszdrowia.pl/kategoria/napary