Dieta bez mięsna

19 listopada 2014

Dieta bez mięsna Mięso jest podstawowym przetworem, który króluje w naszej kuchni. Wykonujemy z niego obiady, dania na ciepło, znajduje się w każdym produkcie. W Polsce największym powodzeniem cieszy się mięso drobiowe oraz wieprzowe, tylko koneserzy decydują się na dziczyznę, czy mięso wołowe. Istnieje jednak pewna grupa ludzi, która do posiłków wcale nie używa mięsa, noszą oni nazwę wegetarian. Produkty mięsne zamieniają na owoce i warzywa. Przekonania te wynikają przede wszystkim z szacunku do zwierząt, nie potrafią oni skonsumować stworzenia, które wcześniej było żywą istotą. Na pozór wydawać by się mogło, ze dieta taka jest fantastyczna zamiast tłustego mięsa jemy zdrowe produkty, wszystko ma jednak swoje plusy i minusy. Organizmowi do prawidłowego funkcjonowania potrzeba tak naprawdę wielu składników w tym białka zwierzęcego, jeśli nie dostarczymy go do organizmu będą w nim powstawały pewne niedobory, które trudno jest zniwelować warzywem czy owocem, ponieważ mają inny skład. Dieta wegetariańska jest dobrym pomysłem, jeśli nie jest bardzo restrykcyjna, czyli dopuszcza do posiłku ryby czy też nabiał, ponieważ owoc i warzywo mogą być zbyt mało odżywcze dla naszego organizmu. Wszystko jest dla ludzi trzeba tylko odpowiednio z tego korzystać, aby sobie nie zaszkodzić.

» Kategoria: Dieta » Tagi: , ,

  • Kategorie

  • Strony

  • Wstęp

    Każdy chce się czuć dobrze i na długo pozostać aktywnym, często jednak jest to poprostu nie możliwe, przez całe życie dbamy i pracujemy sobie na to jak będzie wyglądało nasze zdrowie, jeśli jemy właściwie w zasadzie nie powinniśmy obawiać się chorób i złego samopoczucia. Co jednak kryje się pod tym pojęciem zdrowo? Wiele osób mylnie zakłada, że nasza dieta musi składać się tylko z owoców i warzyw, tym czasem powinniśmy jeść wszystko, ale w określonych proporcjach. Nasz organizm do właściwego funkcjonowania potrzebuje różnorodności, kiedy za bardzo przestawiamy się na dany produkt wówczas powstają niedobory pod względem innych składników mineralnych.

  • Wpisy

  • Architektura świata

    Nasze ciała zazwyczaj domaga się witamin i składników mineralnych, widać to po naszej skórze, zębach, paznokciach, jeśli pojawiają się niepokojące zmiany chorobowe jest to sygnał, że powinniśmy wzbogacić dietę o dodatkowe składniki mineralne. Jeśli sami nie potrafimy właściwie zbilansować sobie pokarmu powinniśmy udać się do specjalisty dietetyka, który ustali nasze BMI, oraz co powinniśmy jeść, aby czuć się zdrowo. O zdrowie trzeba dbać od najmłodszych lat, aby nie martwić się na zapas o choroby, tak naprawdę inwestujemy w swoje życie i stan zdrowia.