Dieta kopenhaska

17 grudnia 2014

Dieta kopenhaska Wiele osób boryka się z problemem niewłaściwej wagi. Stan ten zaostrzają media, które kreują szczupłe modelki, wszystko to powoduje olbrzymi dyskomfort ze strony osoby otyłej. Ratunkiem na problemy z wagą jest stosowanie diety, która jednak będzie dla nas najlepsza? Często tego nie wiemy i decydujemy się na tą znalezioną w gazecie, Internecie lub poradniku, tym czasem każdy organizm jest jednak inny i inaczej zanosi dietę. Dieta jest to nic innego jak specjalnie opracowany system posiłków, ma ona spowodować utratę wagi w krótkim czasie. Jedną z takich diet jest dieta kopenhaska, którą zamiennie nazywana bywa czyszczącą. Określenie to jest bardzo adekwatne, ponieważ dieta polega na kilku dniowym poście, w tym czasie nie zjadamy nic tylko pijemy dużo wody jest ona bardzo ważna, ponieważ nie może dojść do odwodnienia, które zagrażałoby naszemu zdrowiu. Dieta ta jest bardzo restrykcyjna i wymusza na nas stanowczość, początkowo osoby skarżą się na osłabienie i senność jednak po kilku dniach stan ten mija. W wyniku prowadzenia diety kopenhaskiej możemy w kilka dni stracić kilka kilogramów jednak nie jest ona bez znaczenia dla naszego zdrowa. Nie dostarczamy organizmowi witamin i składników odżywczych, co może mieć poważne skutki.

» Kategoria: Dieta » Tagi: , , ,

Dieta atkinsona

15 grudnia 2014

Dieta atkinsona Otyłość prowokowała wielu naukowców do odnalezienia skutecznej walki z problemem, jednym z nich był doktor Atkinson. Według jego badań uznano, że za tycie nie odpowiadają tłuszcze tylko cukry, węglowodany. Dieta atkinsona jest dość restrykcyjna i trwa kilka tygodni. Całość składa się z czterech faz, z których każdą trzeba utrzymywać przez dwa tygodnie. Pierwsza faza opiera się głównie na spożyciu określonej ilości węglowodanów, według atkinsona nie powinna ona przekroczyć dwudziestu gram na dzień. Drugą fazą diety jest stanowcza dieta, ale dopuszczamy do niej już większą ilość węglowodanów, bo do pięćdziesięciu gramów w ciągu dnia. Kolejnym etapem jest faza trzecia i czwarta, którą trzeba zastosować już na dobre do swojego sytemu odżywiania się. Polega ona na spożyciu dziewięćdziesięciu gramów węglowodanów na dzień. Co ważne etap ten wyklucza łączeniem węglowodanów z jajami czy też mięsem, powinniśmy też dużo pić wody, ponieważ ma ona znaczenie oczyszczające dla naszego organizmu. Dieta znakomicie spisuje się u osób chorujących na nadciśnienie lub miażdżyce, dzięki niej można pozbyć się wielu kilogramów, ale jest bardzo restrykcyjna i surowa. Wyklucza nikotynę używki, a nawet owoce zamiast nich możliwe jest wprowadzenie witamin w postaci tabletek.

» Kategoria: Suplementy » Tagi: , ,

Dieta śródziemnomorska

13 grudnia 2014

Dieta śródziemnomorska Dobrym pomysłem na promowanie właściwego odżywiania się jest na pewno dieta śródziemnomorska. Dieta ta w całości opiera się na zdrowych produktach. Taki sposób jedzenia promują Grecy Hiszpanie czy francuzi, który uwielbiają świeże warzywa oraz owoce. W diecie tej nie brakuje też mięsa, jednak jest ono bardzo chude i delikatne, w przeciwieństwie do Polski zjada się małże owoce morza i ryby, jak widomo są one bogatym źródłem białka oraz witamin. Oprócz ryb dieta śródziemnomorska promuje również nabiał. Szczególnie w dużych ilościach spożywa się go we Francji, jako dodatek do obiadu, przystawka, czy nawet deser. Taki sposobów odżywiania się jest bardzo korzystny dla naszego organizmu, ponieważ dostarczamy mu w dużej ilości składników mineralnych, białka. Co ciekawe wzorując się na takim stylu odżywiania możemy jeść do woli, ponieważ wszystkie produkty są mało kaloryczne i nasz organizm szybko je spala. Dzięki właściwemu odżywaniu się czujemy się dobrze i co ważne nie mamy problemu z otyłością, która niekontrolowana może prowadzić nawet do śmierci. Dietę śródziemnomorską mogą zacząć ludzie w każdym wieku, dodatkowym jej atutem jest fakt, że dania i przepisy są bardzo proste i zarazem szybkie w wykonaniu.

» Kategoria: Składniki diety » Tagi: , ,

Dieta dukana

4 grudnia 2014

Dieta dukana Dietę dukana stworzył doktor o tym samym nazwisku, zastępczo nazywana jest też dieta proteinową. Jest to dość dogodny sposób na odżywianie się, ponieważ możemy zjadać wiele posiłków z tym, że bazują one na nabiale. Dzięki stosowaniu tej diety możemy schudnąć piętnaście kilo w trzy miesiące. Dieta dukana jest dobrym rozwiązaniem dla osób chcących odchudzić się, jednak nie jest skierowana do wszystkich, mianowicie powinni unikać jej osoby chore na cukrzycę, nerki, wątrobę czy uczuleni na białka, ponieważ na nich bazuje dieta. Dieta należy do wiele etapowych i każdy etap trzeba przejść w odpowiedniej kolejności, aby zauważyć określony efekt. Pierwszy etap to faza ataku wówczas spożywamy przez pięć dni mięso, oraz nabiał naturalnie tylko chude pokarmy i o małej zawartości tłuszczu. Kolejnym etapem jest faza naprzemienna w niej dołączamy do diety warzywa w postaci ugotowanej lub surowej. Musimy pamiętać jednak o pewnej zależności na tym etapie, jemy pięć dni mięsa a przez kolejne mięsa z warzywami. Trzeci etap to utrwalanie w tym momencie diety dodajemy określone owoce, oraz nabiał naturalnie pełnoziarnisty. Ostateczny efekt uzyskujemy w piątej fazie zwanej stabilizacją. Cała dieta powinna dać zaskakujące efekty i co ważne nie prowadzić nas do efektu jo-jo.

» Kategoria: Suplementy » Tagi: , ,

Dieta dla przedszkolaka

3 grudnia 2014

Dieta dla przedszkolaka Małe dziecko wymaga zupełnie innej diety niż osoby dorosłe, jest to podyktowane przede wszystkim rozwojem organizmu oraz wzrostem. Tylko dobrze zbilansowana dieta może dać gwarancje, że dziecko będzie się dobrze rozwijało i będzie zdrowe. Maluch w wieku przedszkolnym bardzo dużo uprawia ruchu, co za tym idzie do budowy sytemu odpornościowego oraz silnych mięśni potrzebuje przede wszystkim witamin i składników mineralnych, głównym ich źródłem dla organizmu są warzywa, owoce, chude mięso oraz przetwory. W diecie pamiętamy, aby nie nadużywać porcji, ponieważ dziecko w szybkim czasie może mieć problemy ze spalaniem tłuszczu i będzie pulchniutkie. Warto trzymać się zasady, aby posiłki były o określonej porze, pilnujemy też, aby dziecko spożyło śniadanie, ponieważ to główny posiłek w ciągu dnia. Kolejnym aspektem są godziny posiłków, dziecko powinno jadać, co trzy cztery godziny, tak, aby na bieżąco było w stanie spalić kalorię z posiłków, najważniejszym aspektem diety dziecka powinna być różnorodność, serwujemy różne posiłki owoce, mięsa tak by dziecko wyrobiło siebie o nich smak i było dobrze odżywione. Musimy pamiętać, że nawyki żywieniowe kształtują się w małym organizmie już od najmłodszych lat, a błędem jest pozwalanie na monotonna dietę.

» Kategoria: Dieta » Tagi: , , ,

Dieta diamondów

21 listopada 2014

Dieta diamondów Dieta ta została opracowana przez specjalistów zajmujących się medycyną naturalną. Podstawą w diecie tej jest spożywanie przede wszystkim owoców oraz warzyw. Taki model odżywiania pozwala nie tylko schudnąć, ale także poprawić swój wygląd i samopoczucie. Autorzy gwarantują, iż przez pierwszy tydzień możemy schudnąć około kilograma, a w późniejszym czasie już tylko dwa kilo na tydzień. Każdy, kto zdecyduje się na przeprowadzenie takiej diety musi kierować się w swoim postepowaniu kilkoma zasadami, czyli po pierwsze nie łączymy węglowodanów ani węglowodanów z białkiem w jednym posiłku. Kolejny krok to wyeliminowanie alkoholu z diety oraz cukrów prostych. Ważnym aspektem w tego typu odżywianiu się są pory posiłków powinny być one stałe, a ostatni posiłek, jakim jest kolacja musimy spożyć do godziny dwudziestej tak, aby organizm miłą czas wszystko spalić. Dieta ta posiada liczne zalety, można wymienić tutaj przede wszystkim brak liczenia kalorii, dostarczenie dużej ilości witamin, które dobrze wpływa na nasze samopoczucie, oraz wygląd i co ważne możemy jeść między posiłkami, co prawda nie byle, co muszą być to owoce lub warzywa. Dieta ta cieszy się coraz większym zainteresowaniem, ponieważ w łagodny sposób pozwala na zrzucenie zbędnego balastu

» Kategoria: Suplementy » Tagi: , , ,

Następna strona »

  • Kategorie

  • Strony

  • Wstęp

    Każdy chce się czuć dobrze i na długo pozostać aktywnym, często jednak jest to poprostu nie możliwe, przez całe życie dbamy i pracujemy sobie na to jak będzie wyglądało nasze zdrowie, jeśli jemy właściwie w zasadzie nie powinniśmy obawiać się chorób i złego samopoczucia. Co jednak kryje się pod tym pojęciem zdrowo? Wiele osób mylnie zakłada, że nasza dieta musi składać się tylko z owoców i warzyw, tym czasem powinniśmy jeść wszystko, ale w określonych proporcjach. Nasz organizm do właściwego funkcjonowania potrzebuje różnorodności, kiedy za bardzo przestawiamy się na dany produkt wówczas powstają niedobory pod względem innych składników mineralnych.

  • Wpisy

  • Architektura świata

    Nasze ciała zazwyczaj domaga się witamin i składników mineralnych, widać to po naszej skórze, zębach, paznokciach, jeśli pojawiają się niepokojące zmiany chorobowe jest to sygnał, że powinniśmy wzbogacić dietę o dodatkowe składniki mineralne. Jeśli sami nie potrafimy właściwie zbilansować sobie pokarmu powinniśmy udać się do specjalisty dietetyka, który ustali nasze BMI, oraz co powinniśmy jeść, aby czuć się zdrowo. O zdrowie trzeba dbać od najmłodszych lat, aby nie martwić się na zapas o choroby, tak naprawdę inwestujemy w swoje życie i stan zdrowia. emaliowany czajnik hanssen dostawa sushi warszawa