Dieta dla kobiety w ciąży

4 grudnia 2014

Dieta dla kobiety w ciąży Ciąża jest bardzo wymagającym stanem, w którym kobieta musi radykalnie zanieć styl swojego dotychczasowego życia. Zmiany muszą dosięgnąć nawet posiłków, czyli zapominamy o jedzeniu w dowolnych godzinach i pilnujemy, aby dieta była właściwa. Wiele kobiet w tym pięknym okresie zapomina, że nadmiar też jest nie dobry, czyli je za dwóch tak naprawdę jest to całkowicie błędne, koło, ponieważ dostarczamy sobie tylko wielu kalorii, które skutecznie gromadzą się w naszym organizmie i później mamy problem z ich zrzuceniem. Przez początkowe cztery miesiące ciąży powinniśmy jadać zdrowo, czyli posiłki zawierające warzywa owoce nabiał można spożywać je, co kilka godzin w drobnych porcjach tylko tak, aby nie czuć głodu. Dzieje się tak, ponieważ w początkowym trymestrze dziecko nie nabiera masy tylko rozwijają się jego narządy wewnętrzne. Dopiero po zakończeniu czwartego miesiąca powinniśmy zacząć jest bardziej syte potrawy, co nie znaczy, ze muszą być tłuste musimy pamiętać, że wszystko to, co jemy wcześniej czy później odbije się na naszym i dziecka zdrowiu. W czasie ciąży musimy jednak myśleć nie tylko o sobie, to, co jemy wpływa na rozwój naszego maluszka. Ciąża wcale nie uchroni nas przed negatywnymi skutkami obżarstwa, ponieważ wszystko zostanie w postaci tłuszczyku i rozstępów.

» Kategoria: Dieta » Tagi: , ,

  • Kategorie

  • Strony

  • Wstęp

    Każdy chce się czuć dobrze i na długo pozostać aktywnym, często jednak jest to poprostu nie możliwe, przez całe życie dbamy i pracujemy sobie na to jak będzie wyglądało nasze zdrowie, jeśli jemy właściwie w zasadzie nie powinniśmy obawiać się chorób i złego samopoczucia. Co jednak kryje się pod tym pojęciem zdrowo? Wiele osób mylnie zakłada, że nasza dieta musi składać się tylko z owoców i warzyw, tym czasem powinniśmy jeść wszystko, ale w określonych proporcjach. Nasz organizm do właściwego funkcjonowania potrzebuje różnorodności, kiedy za bardzo przestawiamy się na dany produkt wówczas powstają niedobory pod względem innych składników mineralnych.

  • Wpisy

  • Architektura świata

    Nasze ciała zazwyczaj domaga się witamin i składników mineralnych, widać to po naszej skórze, zębach, paznokciach, jeśli pojawiają się niepokojące zmiany chorobowe jest to sygnał, że powinniśmy wzbogacić dietę o dodatkowe składniki mineralne. Jeśli sami nie potrafimy właściwie zbilansować sobie pokarmu powinniśmy udać się do specjalisty dietetyka, który ustali nasze BMI, oraz co powinniśmy jeść, aby czuć się zdrowo. O zdrowie trzeba dbać od najmłodszych lat, aby nie martwić się na zapas o choroby, tak naprawdę inwestujemy w swoje życie i stan zdrowia.