Dieta kapuściana

29 października 2014

Dieta kapuściana Problem zbędnych kilogramów dotyka wiele osób, Polska na szczęście w tym temacie nie należy do krajów znajdujących się na szczycie problemu. Najwięcej otyłych osób odnotowuje się w Ameryce, gdzie problem ten stał się ogólnokrajowy. Jednym z pomysłów na zrzucenie kilogramów jest stosowanie diety, któż z nas nie próbował, choć raz pozbyć się kilku kilogramów? Jeden problem jest taki, że najczęściej one powracają i tworzy się tak zwany problem jo-jo. Kolejnym pomysłem na dietę jest wykorzystanie kapusty, może mieć ona wiele postaci, czyli surową, kiszoną, gotowaną, jak tylko chcemy. Dieta ta charakteryzuje się monotonnością, ponieważ w ciągu dnia zjadamy tylko to warzywo na początku nie jest to meczące posiłki przygotowuje się szybko i są smaczne jednak szybko nużą. Aby uzyskać określony efekt powinniśmy dietę trzymać kilak dni i nie zapominać o odpowiednim nawadnianiu organizmu, czyli piciu dużej ilości wody dietę kapuścianą rozpowszechnił przede wszystkim były prezydent polski Aleksander Kwaśniewski, który dzięki niej zrzucił kilkanaście kilogramów w krótkim czasie. Obecnie wiele osób stosuje tą dietę jednak jest ona skierowana przede wszystkim dla ludzi wytrwałych i restrykcyjnie przestrzegających określonych zasad żywienia.

» Kategoria: Dieta » Tagi: , ,

  • Kategorie

  • Strony

  • Wstęp

    Każdy chce się czuć dobrze i na długo pozostać aktywnym, często jednak jest to poprostu nie możliwe, przez całe życie dbamy i pracujemy sobie na to jak będzie wyglądało nasze zdrowie, jeśli jemy właściwie w zasadzie nie powinniśmy obawiać się chorób i złego samopoczucia. Co jednak kryje się pod tym pojęciem zdrowo? Wiele osób mylnie zakłada, że nasza dieta musi składać się tylko z owoców i warzyw, tym czasem powinniśmy jeść wszystko, ale w określonych proporcjach. Nasz organizm do właściwego funkcjonowania potrzebuje różnorodności, kiedy za bardzo przestawiamy się na dany produkt wówczas powstają niedobory pod względem innych składników mineralnych.

  • Wpisy

  • Architektura świata

    Nasze ciała zazwyczaj domaga się witamin i składników mineralnych, widać to po naszej skórze, zębach, paznokciach, jeśli pojawiają się niepokojące zmiany chorobowe jest to sygnał, że powinniśmy wzbogacić dietę o dodatkowe składniki mineralne. Jeśli sami nie potrafimy właściwie zbilansować sobie pokarmu powinniśmy udać się do specjalisty dietetyka, który ustali nasze BMI, oraz co powinniśmy jeść, aby czuć się zdrowo. O zdrowie trzeba dbać od najmłodszych lat, aby nie martwić się na zapas o choroby, tak naprawdę inwestujemy w swoje życie i stan zdrowia.