Witamina D w naszym odżywianiu

11 listopada 2014

Witamina D w naszym odżywianiu Witamina D pełni bardzo ważną funkcje w naszym organizmie, jest odpowiedzialna przede wszystkim za gospodarkę wapniową oraz funkcjonowanie prawidłowe wielu narządów wewnętrznych. Witamina D wytwarzana jest przez nas w skórze za pomocą promieni słonecznych, kiedy jednak ich brakuje powinniśmy dostarczyć ja z pożywieniem lub w postaci suplementów diety. Witamina D jest szczególnie ważna dla małych dzieci, które zostają w strefie wzrostu, dzięki niej dobrze się rozwijają i nie dochodzi u nich do groźnych krzywizn kostnych. Witamina ta jest bardzo ważna dla każdego organizmu, jeśli jej brakuje organizm szybko nas o tym fakcie informują, mogą pojawić się wówczas liczne złamania, problemy z kruchymi kośćmi, a u dzieci nawet krzywizny. Jeśli chcemy mieć właściwy poziom tej witaminy w naszym organizmie powinniśmy spożywać przede wszystkim duże ilości nabiału, jaj, serów oraz przebywać na słońcu. Jak wiadomo niedobory noszą duże zagrożenie, ale podobnie jest tez z nadmiarem witaminy, dlatego też nigdy nie powinniśmy przyjmować jej bez uzgodnienia z lekarzem w przeciwnym wypadku może dojść do biegunki, zatrucia lub zaburzenia łaknienia. Aby organizm dobrze prosperował musi zachodzić w nim pewna równowaga tylko wówczas nie odczujemy negatywnych skutków niedoboru lub nadmiaru jakiegoś składnika pokarmowego.

Witamina D w naszym odżywianiu
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

» Kategoria: Nawyki żywieniowe » Tagi: , , ,

  • Kategorie

  • Strony

  • Wstęp

    Każdy chce się czuć dobrze i na długo pozostać aktywnym, często jednak jest to poprostu nie możliwe, przez całe życie dbamy i pracujemy sobie na to jak będzie wyglądało nasze zdrowie, jeśli jemy właściwie w zasadzie nie powinniśmy obawiać się chorób i złego samopoczucia. Co jednak kryje się pod tym pojęciem zdrowo? Wiele osób mylnie zakłada, że nasza dieta musi składać się tylko z owoców i warzyw, tym czasem powinniśmy jeść wszystko, ale w określonych proporcjach. Nasz organizm do właściwego funkcjonowania potrzebuje różnorodności, kiedy za bardzo przestawiamy się na dany produkt wówczas powstają niedobory pod względem innych składników mineralnych.

  • Wpisy

  • Architektura świata

    Nasze ciała zazwyczaj domaga się witamin i składników mineralnych, widać to po naszej skórze, zębach, paznokciach, jeśli pojawiają się niepokojące zmiany chorobowe jest to sygnał, że powinniśmy wzbogacić dietę o dodatkowe składniki mineralne. Jeśli sami nie potrafimy właściwie zbilansować sobie pokarmu powinniśmy udać się do specjalisty dietetyka, który ustali nasze BMI, oraz co powinniśmy jeść, aby czuć się zdrowo. O zdrowie trzeba dbać od najmłodszych lat, aby nie martwić się na zapas o choroby, tak naprawdę inwestujemy w swoje życie i stan zdrowia.