Archiwum kategorii 'Suplementy'

Dieta atkinsona

15 grudnia 2014

Dieta atkinsona Otyłość prowokowała wielu naukowców do odnalezienia skutecznej walki z problemem, jednym z nich był doktor Atkinson. Według jego badań uznano, że za tycie nie odpowiadają tłuszcze tylko cukry, węglowodany. Dieta atkinsona jest dość restrykcyjna i trwa kilka tygodni. Całość składa się z czterech faz, z których każdą trzeba utrzymywać przez dwa tygodnie. Pierwsza faza opiera się głównie na spożyciu określonej ilości węglowodanów, według atkinsona nie powinna ona przekroczyć dwudziestu gram na dzień. Drugą fazą diety jest stanowcza dieta, ale dopuszczamy do niej już większą ilość węglowodanów, bo do pięćdziesięciu gramów w ciągu dnia. Kolejnym etapem jest faza trzecia i czwarta, którą trzeba zastosować już na dobre do swojego sytemu odżywiania się. Polega ona na spożyciu dziewięćdziesięciu gramów węglowodanów na dzień. Co ważne etap ten wyklucza łączeniem węglowodanów z jajami czy też mięsem, powinniśmy też dużo pić wody, ponieważ ma ona znaczenie oczyszczające dla naszego organizmu. Dieta znakomicie spisuje się u osób chorujących na nadciśnienie lub miażdżyce, dzięki niej można pozbyć się wielu kilogramów, ale jest bardzo restrykcyjna i surowa. Wyklucza nikotynę używki, a nawet owoce zamiast nich możliwe jest wprowadzenie witamin w postaci tabletek.

» Kategoria: Suplementy » Tagi: , ,

Alkohol w diecie dorosłej osoby

9 grudnia 2014

Alkohol w diecie dorosłej osoby Alkohol jest najbardziej znaną z używek. Pomimo tego, że bardzo nam szkodzi to i tak nadal sięgamy po alkohol. Z roku na rok rośnie też liczba ludzi uzależnionych od tego typu używki. Picie alkoholu było już znane w zamierzchłych czasach, obecnie rodzaj pitego trunku zależy od położenia geograficznego i tak we Francji najbardziej popularnym alkoholem jest wino, z kolei w Niemczech i obrzeżach najbardziej popularnym alkoholem jest piwo. Polska natomiast znana jest z picia alkoholu o największym stężeniu procentowym. Alkohol pijemy na uroczystościach lub tylko dla kurażu. Picie daje nam dość przyjemne doznania, czujemy się wyluzowani i mamy bardzo dobry nastrój. Efekt ten jednak bardzo szybko mija i zastępuje go uczucie kaca, czyli zawroty głowy, wymioty, ból głowy. Długotrwałe spożywanie alkoholu ma także negatywny wpływ na nasz organizm, a w szczególności na prace mózgu. Procenty zaburzają proces mowy poruszania się a także rozwój intelektualny. Najgorzej jednak sytuacja przedstawia się w wątrobie, organ przestaje prawidłowo funkcjonować i w rezultacie zaburzone zostają procesy metaboliczne, a nawet powstaje marskość wątroby. Alkohol ma bardzo szerokie spektrum działania do tego stopnia ze upośledza prace wielu narządów. Naturalnie możemy go spożywać, ale w określonych dawkach tak aby sobie nie zaszkodzić.

» Kategoria: Suplementy » Tagi: , , ,

Dieta dukana

4 grudnia 2014

Dieta dukana Dietę dukana stworzył doktor o tym samym nazwisku, zastępczo nazywana jest też dieta proteinową. Jest to dość dogodny sposób na odżywianie się, ponieważ możemy zjadać wiele posiłków z tym, że bazują one na nabiale. Dzięki stosowaniu tej diety możemy schudnąć piętnaście kilo w trzy miesiące. Dieta dukana jest dobrym rozwiązaniem dla osób chcących odchudzić się, jednak nie jest skierowana do wszystkich, mianowicie powinni unikać jej osoby chore na cukrzycę, nerki, wątrobę czy uczuleni na białka, ponieważ na nich bazuje dieta. Dieta należy do wiele etapowych i każdy etap trzeba przejść w odpowiedniej kolejności, aby zauważyć określony efekt. Pierwszy etap to faza ataku wówczas spożywamy przez pięć dni mięso, oraz nabiał naturalnie tylko chude pokarmy i o małej zawartości tłuszczu. Kolejnym etapem jest faza naprzemienna w niej dołączamy do diety warzywa w postaci ugotowanej lub surowej. Musimy pamiętać jednak o pewnej zależności na tym etapie, jemy pięć dni mięsa a przez kolejne mięsa z warzywami. Trzeci etap to utrwalanie w tym momencie diety dodajemy określone owoce, oraz nabiał naturalnie pełnoziarnisty. Ostateczny efekt uzyskujemy w piątej fazie zwanej stabilizacją. Cała dieta powinna dać zaskakujące efekty i co ważne nie prowadzić nas do efektu jo-jo.

» Kategoria: Suplementy » Tagi: , ,

Soja w diecie

30 listopada 2014

Soja w diecie W Polsce zainteresowanie tym warzywem jest jeszcze stosunkowo niskie wynika to głównie z niewiedzy, Polacy lubują się w tradycyjnym pożywieniu i rzadko eksperymentują z nowymi produktami. Tym czasem w USA jest zupełnie inaczej, tu soja występuje w wielu posiłkach i jest wszystkim dobrze znana. Soja to przede wszystkim znakomite źródło białka, może ona też znakomicie zastąpić białka pochodzenia zwierzęcego, dodatkowym jej atutem jest zdolność wiązania wody przydaje się to w przetwórstwie głównie mięsnym. Dla kobiet soja jest ważnym elementem diety, ponieważ dostarcza witamin, składników mineralnych, inaczej jest jednak w przypadku mężczyzn, oni z soja powinni nieco uważać. Naukowcy dowiedzieli się, że nadmiar soi w jedzeniu ma negatywny wpływ na nasienie a w niektórych przypadkach może też powodować zanikanie hormonu męskiego. Dzieje się tak, ponieważ soja ma podobną budowę do hormonu żeńskiego, dlatego tez w dużej ilości może być szkodliwy dla organizmu. Soja ma bardzo wiele zalet, ponieważ może pomóc nam obniżyć poziom złego cholesterolu we krwi, kobietom natomiast może pomoc w łagodniejszym przechodzeniu okresu klimakterium. Soja jest dobrym warzywem ze względu na wartość odżywczą jednak trzeba ją spożywać z umiarem, dotyczy to przede wszystkim mężczyzn.

» Kategoria: Suplementy » Tagi: , ,

Dieta diamondów

21 listopada 2014

Dieta diamondów Dieta ta została opracowana przez specjalistów zajmujących się medycyną naturalną. Podstawą w diecie tej jest spożywanie przede wszystkim owoców oraz warzyw. Taki model odżywiania pozwala nie tylko schudnąć, ale także poprawić swój wygląd i samopoczucie. Autorzy gwarantują, iż przez pierwszy tydzień możemy schudnąć około kilograma, a w późniejszym czasie już tylko dwa kilo na tydzień. Każdy, kto zdecyduje się na przeprowadzenie takiej diety musi kierować się w swoim postepowaniu kilkoma zasadami, czyli po pierwsze nie łączymy węglowodanów ani węglowodanów z białkiem w jednym posiłku. Kolejny krok to wyeliminowanie alkoholu z diety oraz cukrów prostych. Ważnym aspektem w tego typu odżywianiu się są pory posiłków powinny być one stałe, a ostatni posiłek, jakim jest kolacja musimy spożyć do godziny dwudziestej tak, aby organizm miłą czas wszystko spalić. Dieta ta posiada liczne zalety, można wymienić tutaj przede wszystkim brak liczenia kalorii, dostarczenie dużej ilości witamin, które dobrze wpływa na nasze samopoczucie, oraz wygląd i co ważne możemy jeść między posiłkami, co prawda nie byle, co muszą być to owoce lub warzywa. Dieta ta cieszy się coraz większym zainteresowaniem, ponieważ w łagodny sposób pozwala na zrzucenie zbędnego balastu

» Kategoria: Suplementy » Tagi: , , ,

Dieta cambridge

31 października 2014

Dieta cambridge Dieta ta polega na spożywaniu zestawu posiłków przygotowanych specjalnie przez naukowców z cambridge, stąd też całe przedsięwzięcie więzło swoją nazwę. Co istotne dla kobiet opracowano trzy posiłki z kolei dla panów cztery, wszystkie one łączy fakt, że są niskoenergetyczne. Cała dieta polega na stosowaniu specjalnych dań, oraz preparatów stworzonych przez camridge co ważne każda dieta jest indywidualna, ponieważ każdy z nas ma inną nadwagę i inne problemy zdrowotne, dlatego też tego stanu nie można generalizować. Pierwszy z etapów przedsięwzięcia służy znaczeniu obniżeniu masy ciała, skierowany jest głównie dla osób zmuszonych szybko schudnąć na przykład do zabiegu. Drugi etap jest to kontrola masy ciała, oraz nie dopuszczenie do jej powiększania się. Wszystkich etapów jest około sześciu, podczas nich zwiększa się minimalnie wielkość spożywanych kalorii do momentu aż będziemy mogli zjeść w ciągu dnia ich zaledwie tysiąc pięćset kalorii. Dieta ta jest dobrym rozwiązaniem dla osób poważnie otyłych, ponieważ pozostają pod czujnym okiem lekarzy przez cały czas trwania projektu, poza tym każdy posiłek jest ustalany indywidualnie, co zwiększa szansę na powodzenie w zrzuceniu kilogramów. Dobrze, jeśli dieta ta połączona jest z ruchem i aktywnością

» Kategoria: Suplementy » Tagi: , ,

  • Kategorie

  • Strony

  • Wstęp

    Każdy chce się czuć dobrze i na długo pozostać aktywnym, często jednak jest to poprostu nie możliwe, przez całe życie dbamy i pracujemy sobie na to jak będzie wyglądało nasze zdrowie, jeśli jemy właściwie w zasadzie nie powinniśmy obawiać się chorób i złego samopoczucia. Co jednak kryje się pod tym pojęciem zdrowo? Wiele osób mylnie zakłada, że nasza dieta musi składać się tylko z owoców i warzyw, tym czasem powinniśmy jeść wszystko, ale w określonych proporcjach. Nasz organizm do właściwego funkcjonowania potrzebuje różnorodności, kiedy za bardzo przestawiamy się na dany produkt wówczas powstają niedobory pod względem innych składników mineralnych.

  • Wpisy

  • Architektura świata

    Nasze ciała zazwyczaj domaga się witamin i składników mineralnych, widać to po naszej skórze, zębach, paznokciach, jeśli pojawiają się niepokojące zmiany chorobowe jest to sygnał, że powinniśmy wzbogacić dietę o dodatkowe składniki mineralne. Jeśli sami nie potrafimy właściwie zbilansować sobie pokarmu powinniśmy udać się do specjalisty dietetyka, który ustali nasze BMI, oraz co powinniśmy jeść, aby czuć się zdrowo. O zdrowie trzeba dbać od najmłodszych lat, aby nie martwić się na zapas o choroby, tak naprawdę inwestujemy w swoje życie i stan zdrowia. ostrzałki do noży masarskich seltmann weiden porcelana