Archiwum kategorii 'Dieta'

Dieta kopenhaska

17 grudnia 2014

Dieta kopenhaska Wiele osób boryka się z problemem niewłaściwej wagi. Stan ten zaostrzają media, które kreują szczupłe modelki, wszystko to powoduje olbrzymi dyskomfort ze strony osoby otyłej. Ratunkiem na problemy z wagą jest stosowanie diety, która jednak będzie dla nas najlepsza? Często tego nie wiemy i decydujemy się na tą znalezioną w gazecie, Internecie lub poradniku, tym czasem każdy organizm jest jednak inny i inaczej zanosi dietę. Dieta jest to nic innego jak specjalnie opracowany system posiłków, ma ona spowodować utratę wagi w krótkim czasie. Jedną z takich diet jest dieta kopenhaska, którą zamiennie nazywana bywa czyszczącą. Określenie to jest bardzo adekwatne, ponieważ dieta polega na kilku dniowym poście, w tym czasie nie zjadamy nic tylko pijemy dużo wody jest ona bardzo ważna, ponieważ nie może dojść do odwodnienia, które zagrażałoby naszemu zdrowiu. Dieta ta jest bardzo restrykcyjna i wymusza na nas stanowczość, początkowo osoby skarżą się na osłabienie i senność jednak po kilku dniach stan ten mija. W wyniku prowadzenia diety kopenhaskiej możemy w kilka dni stracić kilka kilogramów jednak nie jest ona bez znaczenia dla naszego zdrowa. Nie dostarczamy organizmowi witamin i składników odżywczych, co może mieć poważne skutki.

» Kategoria: Dieta » Tagi: , , ,

Dieta osoby otyłej

12 grudnia 2014

Dieta osoby otyłej Otyłość staje się jak najbardziej chorobą, ponieważ można z jej powodu nawet umrzeć. Dawniej uważano, że jest ona wynikiem obżarstwa jednak to nie jest do końca prawdą, wielu przypadkach otyłość dosięga ludzi chorych na choroby związane z trawieniem, czy produkowaniem nadmiernej ilości hormonów. Przyczyn jest tak naprawdę wiele, ale jeśli nie jesteśmy obciążeni genetycznie powinniśmy po prostu zmienić styl jedzenia, pierwszym krokiem do sukcesu będzie opracowanie menu na cały dzień. Na początku skupiamy się na pierwszym posiłku, czyli śniadaniu jest ono obowiązkowe, ponieważ daje nam siłę i energię na resztę dnia, posiłek ten powinien być ciepły i lekki, kolejnym będzie drugie śniadanie obiad i kolacja. Wszystkie te posiłki powinniśmy spożywać w określonych odstępach czasu i pamiętać żeby nie były zbytnio kaloryczne. Naturalnie na początku trudno zrezygnować z dawnego sposobu żywienia i zaczynamy podjadać, kiedy czujemy głód wtedy z pomocą mogą przyjść nam drobne przekąski, czyli owoce warzywa, orzechy wszystkie one są zdrowe i nie tuczą. Z diety nie wątpliwie eliminujemy słodycze, słodkie napoje oraz tłuste potrawy wszystkie one powodują, że organy wewnętrzne nie radzą sobie ze spalaniem kalorii i w rezultacie cierpimy na otyłość

» Kategoria: Dieta » Tagi: , ,

Dieta dla kobiety w ciąży

4 grudnia 2014

Dieta dla kobiety w ciąży Ciąża jest bardzo wymagającym stanem, w którym kobieta musi radykalnie zanieć styl swojego dotychczasowego życia. Zmiany muszą dosięgnąć nawet posiłków, czyli zapominamy o jedzeniu w dowolnych godzinach i pilnujemy, aby dieta była właściwa. Wiele kobiet w tym pięknym okresie zapomina, że nadmiar też jest nie dobry, czyli je za dwóch tak naprawdę jest to całkowicie błędne, koło, ponieważ dostarczamy sobie tylko wielu kalorii, które skutecznie gromadzą się w naszym organizmie i później mamy problem z ich zrzuceniem. Przez początkowe cztery miesiące ciąży powinniśmy jadać zdrowo, czyli posiłki zawierające warzywa owoce nabiał można spożywać je, co kilka godzin w drobnych porcjach tylko tak, aby nie czuć głodu. Dzieje się tak, ponieważ w początkowym trymestrze dziecko nie nabiera masy tylko rozwijają się jego narządy wewnętrzne. Dopiero po zakończeniu czwartego miesiąca powinniśmy zacząć jest bardziej syte potrawy, co nie znaczy, ze muszą być tłuste musimy pamiętać, że wszystko to, co jemy wcześniej czy później odbije się na naszym i dziecka zdrowiu. W czasie ciąży musimy jednak myśleć nie tylko o sobie, to, co jemy wpływa na rozwój naszego maluszka. Ciąża wcale nie uchroni nas przed negatywnymi skutkami obżarstwa, ponieważ wszystko zostanie w postaci tłuszczyku i rozstępów.

» Kategoria: Dieta » Tagi: , ,

Tłuste jedzenie

4 grudnia 2014

Tłuste jedzenie Codziennie spożywamy miliony kalorii, większość z nich możemy spalić zażywając ruchu i świeżego powietrza podczas spaceru, jeśli natomiast nasz metabolizm nie pracuje dobrze wówczas w naszym ciele odkłada się tkanka tłuszczowa, która nie jest niczym przyjemnym. Oprócz rażącej otyłości możemy mieć bardziej poważne problemy natury zdrowotnej wynikać mogą głównie ze spożywania nadmiaru potraw tłustych i tak, jeśli spożywamy wiele tłustego mięsa może odbić się to dużym echem na naszym zdrowiu. Nadmiar tłuszczu gromadzi się nie tylko na biodrach i brzuchu w postaci tkanki tłuszczowej, ale także na narządach wewnętrznych, poza tym narządy są tak obciążone tłuszczem ze nie mogą dobrze pracować wówczas skarżymy się na ból w okolicy tkanki tłuszczowej, zgagę oraz ból żołądka. Tłuste jedzenie nie posiada żadnych wartości odżywczych, wręcz przeciwnie działa na nasz organizm destrukcyjnie mimo to wiele osób nie potrafi jadać inaczej. Tłuste jedzenie stanowi przywarę przede wszystkim społeczności amerykańskiej oraz polskiej lubimy, kiedy mięso ocieka tłuszczykiem, tłuszcz oprócz mięsa znajduje się też w smarowidłach do pieczywa, mleku w zasadzie w każdym produkcie tylko w innej ilości, jeśli chcemy uniknąć nadmiaru złego tłuszczu powinniśmy zacząć inaczej przygotowywać nasze posiłki, czyli zrezygnować ze smażenia w głębokim oleju.

» Kategoria: Dieta » Tagi: , ,

Dieta dla przedszkolaka

3 grudnia 2014

Dieta dla przedszkolaka Małe dziecko wymaga zupełnie innej diety niż osoby dorosłe, jest to podyktowane przede wszystkim rozwojem organizmu oraz wzrostem. Tylko dobrze zbilansowana dieta może dać gwarancje, że dziecko będzie się dobrze rozwijało i będzie zdrowe. Maluch w wieku przedszkolnym bardzo dużo uprawia ruchu, co za tym idzie do budowy sytemu odpornościowego oraz silnych mięśni potrzebuje przede wszystkim witamin i składników mineralnych, głównym ich źródłem dla organizmu są warzywa, owoce, chude mięso oraz przetwory. W diecie pamiętamy, aby nie nadużywać porcji, ponieważ dziecko w szybkim czasie może mieć problemy ze spalaniem tłuszczu i będzie pulchniutkie. Warto trzymać się zasady, aby posiłki były o określonej porze, pilnujemy też, aby dziecko spożyło śniadanie, ponieważ to główny posiłek w ciągu dnia. Kolejnym aspektem są godziny posiłków, dziecko powinno jadać, co trzy cztery godziny, tak, aby na bieżąco było w stanie spalić kalorię z posiłków, najważniejszym aspektem diety dziecka powinna być różnorodność, serwujemy różne posiłki owoce, mięsa tak by dziecko wyrobiło siebie o nich smak i było dobrze odżywione. Musimy pamiętać, że nawyki żywieniowe kształtują się w małym organizmie już od najmłodszych lat, a błędem jest pozwalanie na monotonna dietę.

» Kategoria: Dieta » Tagi: , , ,

Dieta bez mięsna

19 listopada 2014

Dieta bez mięsna Mięso jest podstawowym przetworem, który króluje w naszej kuchni. Wykonujemy z niego obiady, dania na ciepło, znajduje się w każdym produkcie. W Polsce największym powodzeniem cieszy się mięso drobiowe oraz wieprzowe, tylko koneserzy decydują się na dziczyznę, czy mięso wołowe. Istnieje jednak pewna grupa ludzi, która do posiłków wcale nie używa mięsa, noszą oni nazwę wegetarian. Produkty mięsne zamieniają na owoce i warzywa. Przekonania te wynikają przede wszystkim z szacunku do zwierząt, nie potrafią oni skonsumować stworzenia, które wcześniej było żywą istotą. Na pozór wydawać by się mogło, ze dieta taka jest fantastyczna zamiast tłustego mięsa jemy zdrowe produkty, wszystko ma jednak swoje plusy i minusy. Organizmowi do prawidłowego funkcjonowania potrzeba tak naprawdę wielu składników w tym białka zwierzęcego, jeśli nie dostarczymy go do organizmu będą w nim powstawały pewne niedobory, które trudno jest zniwelować warzywem czy owocem, ponieważ mają inny skład. Dieta wegetariańska jest dobrym pomysłem, jeśli nie jest bardzo restrykcyjna, czyli dopuszcza do posiłku ryby czy też nabiał, ponieważ owoc i warzywo mogą być zbyt mało odżywcze dla naszego organizmu. Wszystko jest dla ludzi trzeba tylko odpowiednio z tego korzystać, aby sobie nie zaszkodzić.

» Kategoria: Dieta » Tagi: , ,

Następna strona »

  • Kategorie

  • Strony

  • Wstęp

    Każdy chce się czuć dobrze i na długo pozostać aktywnym, często jednak jest to poprostu nie możliwe, przez całe życie dbamy i pracujemy sobie na to jak będzie wyglądało nasze zdrowie, jeśli jemy właściwie w zasadzie nie powinniśmy obawiać się chorób i złego samopoczucia. Co jednak kryje się pod tym pojęciem zdrowo? Wiele osób mylnie zakłada, że nasza dieta musi składać się tylko z owoców i warzyw, tym czasem powinniśmy jeść wszystko, ale w określonych proporcjach. Nasz organizm do właściwego funkcjonowania potrzebuje różnorodności, kiedy za bardzo przestawiamy się na dany produkt wówczas powstają niedobory pod względem innych składników mineralnych.

  • Wpisy

  • Architektura świata

    Nasze ciała zazwyczaj domaga się witamin i składników mineralnych, widać to po naszej skórze, zębach, paznokciach, jeśli pojawiają się niepokojące zmiany chorobowe jest to sygnał, że powinniśmy wzbogacić dietę o dodatkowe składniki mineralne. Jeśli sami nie potrafimy właściwie zbilansować sobie pokarmu powinniśmy udać się do specjalisty dietetyka, który ustali nasze BMI, oraz co powinniśmy jeść, aby czuć się zdrowo. O zdrowie trzeba dbać od najmłodszych lat, aby nie martwić się na zapas o choroby, tak naprawdę inwestujemy w swoje życie i stan zdrowia. dystrybutor wody wypożyczalnia gastronomiczna fotel fryzjerski