Owoce i warzywa w odżywianiu się

3 grudnia 2014

Owoce i warzywa w odżywianiu się Owoce i warzywa pełnią bardzo ważną funkcje dla naszego organizmu, mimo to mało, kto docenia ich potencjał. Wiele osób zadaje siebie pytanie, co tak naprawdę wnoszą one do naszej diety? Odpowiedz jest prosta są bogatym źródłem witamin, błonnika oraz substancji mineralnych. Każda z substancji jest bardzo cenna, składniki mineralne powodują odkwaszanie organizmu, dzięki nim organizm oczyszcza się i możemy cieszyć się piękna cerą, dobrym samopoczuciem. Kolejny składnik, czyli błonnik usprawnia całą prace jelit, wspomaga wypróżnianie się jest to cenna zaleta przede wszystkim, kiedy chcemy pozbyć się zbędnych kalorii. Kolejną ważną rolą, jaką odgrywa błonnik jest hamowanie poczucia głodu, pęczniejąc w żołądku daje nam uczucie sytości. Warzywa oraz owoce zawierają wiele cennych dla naszego zdrowia składników, są składnikiem między innymi antyoksydantów, które zapobiegają uszkadzaniu zdrowych komórek. Nic, więc dziwnego, że często są składnikami kosmetyków, ponieważ nie tylko pięknie pachną, ale odżywiają naskórek. Owoce i warzywa nie tuczą, dzięki czemu można je spożywać w dużej ilości, kiedy tylko chcemy. Jeśli włączymy je na stale do naszej diety na pewno oczyścimy nasz organizm z toksyn i poprawimy swój wygląd.

Owoce i warzywa w odżywianiu się
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

» Kategoria: Nawyki żywieniowe » Tagi: , , ,

  • Kategorie

  • Strony

  • Wstęp

    Każdy chce się czuć dobrze i na długo pozostać aktywnym, często jednak jest to poprostu nie możliwe, przez całe życie dbamy i pracujemy sobie na to jak będzie wyglądało nasze zdrowie, jeśli jemy właściwie w zasadzie nie powinniśmy obawiać się chorób i złego samopoczucia. Co jednak kryje się pod tym pojęciem zdrowo? Wiele osób mylnie zakłada, że nasza dieta musi składać się tylko z owoców i warzyw, tym czasem powinniśmy jeść wszystko, ale w określonych proporcjach. Nasz organizm do właściwego funkcjonowania potrzebuje różnorodności, kiedy za bardzo przestawiamy się na dany produkt wówczas powstają niedobory pod względem innych składników mineralnych.

  • Wpisy

  • Architektura świata

    Nasze ciała zazwyczaj domaga się witamin i składników mineralnych, widać to po naszej skórze, zębach, paznokciach, jeśli pojawiają się niepokojące zmiany chorobowe jest to sygnał, że powinniśmy wzbogacić dietę o dodatkowe składniki mineralne. Jeśli sami nie potrafimy właściwie zbilansować sobie pokarmu powinniśmy udać się do specjalisty dietetyka, który ustali nasze BMI, oraz co powinniśmy jeść, aby czuć się zdrowo. O zdrowie trzeba dbać od najmłodszych lat, aby nie martwić się na zapas o choroby, tak naprawdę inwestujemy w swoje życie i stan zdrowia.