Nawyki żywieniowe Polaków

3 listopada 2014

Nawyki żywieniowe Polaków Polacy są dość specyficznym narodem, ponieważ lubują się w tradycyjnym modelu żywieniowym. Widać to przede wszystkim u osób w średnim wieku, które wybierają mało kaloryczne potrawy. Jeśli już zmieniamy nawyki żywieniowe są one podyktowane wystąpieniem jakiejś choroby i zaleceń lekarza. Najczęściej Polacy ze względu na niewłaściwe odżywianie chorują na nadciśnienie, cukrzycę oraz zawał. Wszystkie choroby są podyktowane niewłaściwym odżywianiem oraz tłustymi potrawami. W naszej kuchni rządzi schabowy, frytki, dania ciężko strawne, w zasadzie każde zupki wykonywane są na bazie zasmażki, która wykonuje się z oleju i mąki. Złe nawyki żywieniowe widoczne są też w niewłaściwym sposobie przygotowywania posiłków, a wiec smażymy na głębokim oleju, dodajemy dużo przypraw ostrych i nie zapominamy o sporej ilości alkoholu. Nawyki żywieniowe trudno jest zamienić, ponieważ uczymy się ich od najmłodszych lat, jeśli znamy tylko taki rozdaj odżywiania się to nie widzimy w tym nic złego. Kiedy jesteśmy młodzi nie odczuwamy tak mocno złej diety problem nawarstwia się dopiero, kiedy jesteśmy starsi, wówczas narządy nie pracują już tak mocno i na jaw wychodzi dużo dolegliwości chorobowych. Jedyną szansą na zmanię diety jest uświadamianie społeczności, co tak naprawdę spożywają, tylko wtedy zmusi się ludzi do myślenia.

Nawyki żywieniowe Polaków
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

» Kategoria: Dieta » Tagi: , ,

  • Kategorie

  • Strony

  • Wstęp

    Każdy chce się czuć dobrze i na długo pozostać aktywnym, często jednak jest to poprostu nie możliwe, przez całe życie dbamy i pracujemy sobie na to jak będzie wyglądało nasze zdrowie, jeśli jemy właściwie w zasadzie nie powinniśmy obawiać się chorób i złego samopoczucia. Co jednak kryje się pod tym pojęciem zdrowo? Wiele osób mylnie zakłada, że nasza dieta musi składać się tylko z owoców i warzyw, tym czasem powinniśmy jeść wszystko, ale w określonych proporcjach. Nasz organizm do właściwego funkcjonowania potrzebuje różnorodności, kiedy za bardzo przestawiamy się na dany produkt wówczas powstają niedobory pod względem innych składników mineralnych.

  • Wpisy

  • Architektura świata

    Nasze ciała zazwyczaj domaga się witamin i składników mineralnych, widać to po naszej skórze, zębach, paznokciach, jeśli pojawiają się niepokojące zmiany chorobowe jest to sygnał, że powinniśmy wzbogacić dietę o dodatkowe składniki mineralne. Jeśli sami nie potrafimy właściwie zbilansować sobie pokarmu powinniśmy udać się do specjalisty dietetyka, który ustali nasze BMI, oraz co powinniśmy jeść, aby czuć się zdrowo. O zdrowie trzeba dbać od najmłodszych lat, aby nie martwić się na zapas o choroby, tak naprawdę inwestujemy w swoje życie i stan zdrowia. RYBY WIGILIJNE leczenie endometriozy