Nadwaga w Ameryce

4 grudnia 2014

Nadwaga w Ameryce W wielu krajach widać ogromny problem złego odżywiania się. Dotyczy to przede wszystkim krajów rozwiniętych gdzie jest dobry dostęp do sklepów, barów z szybkim jedzeniem. Problem ten wynika również ze złych nawyków żywieniowych. Jeśli małe dziecko od początku nie będzie nauczone, co trzeba jeść i co jest zdrowe wówczas nawet nie wie ze źle się odżywia. Największy problem z nadwagą widać na przykładzie Ameryki gdzie, co druga osoba jest otyła. Problem ten dotyka nie tylko osób dorosłych jednak coraz częściej też i dzieci w wieku szkolnym. Aby zapobiegać rozszerzaniu się problemu złego odżywiania rząd podjął trudną walkę niesienia pomocy otyłym. Dzieci edukowane są w szkole na temat złego odżywiania się, zakażono również sprzedaży słodyczy w sklepikach, aby oduczyć dzieci złych nawyków. Dzięki akcji uświadamiania ludności zaczęto dbać o spożywane posiłki. Głównym problemem amerykan jest jednak wygoda, lubią zjeść tłusto i dobrze, dlatego też zamiast gotować w domu wolą gotowe posiłki. Dodatkowym problemem jest nagminne picie dużej ilości słodzonych napojów i alkoholu, w efekcie końcowym kraj ten przoduje w osobach mających nadwagę. Nadwaga jest niewątpliwie plagą naszych czasów, z którą trzeba walczyć wszystkimi dostępnymi środkami.

Nadwaga w Ameryce
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

» Kategoria: Składniki diety » Tagi: , , ,

  • Kategorie

  • Strony

  • Wstęp

    Każdy chce się czuć dobrze i na długo pozostać aktywnym, często jednak jest to poprostu nie możliwe, przez całe życie dbamy i pracujemy sobie na to jak będzie wyglądało nasze zdrowie, jeśli jemy właściwie w zasadzie nie powinniśmy obawiać się chorób i złego samopoczucia. Co jednak kryje się pod tym pojęciem zdrowo? Wiele osób mylnie zakłada, że nasza dieta musi składać się tylko z owoców i warzyw, tym czasem powinniśmy jeść wszystko, ale w określonych proporcjach. Nasz organizm do właściwego funkcjonowania potrzebuje różnorodności, kiedy za bardzo przestawiamy się na dany produkt wówczas powstają niedobory pod względem innych składników mineralnych.

  • Wpisy

  • Architektura świata

    Nasze ciała zazwyczaj domaga się witamin i składników mineralnych, widać to po naszej skórze, zębach, paznokciach, jeśli pojawiają się niepokojące zmiany chorobowe jest to sygnał, że powinniśmy wzbogacić dietę o dodatkowe składniki mineralne. Jeśli sami nie potrafimy właściwie zbilansować sobie pokarmu powinniśmy udać się do specjalisty dietetyka, który ustali nasze BMI, oraz co powinniśmy jeść, aby czuć się zdrowo. O zdrowie trzeba dbać od najmłodszych lat, aby nie martwić się na zapas o choroby, tak naprawdę inwestujemy w swoje życie i stan zdrowia.