Dieta śródziemnomorska

13 grudnia 2014

Dieta śródziemnomorska Dobrym pomysłem na promowanie właściwego odżywiania się jest na pewno dieta śródziemnomorska. Dieta ta w całości opiera się na zdrowych produktach. Taki sposób jedzenia promują Grecy Hiszpanie czy francuzi, który uwielbiają świeże warzywa oraz owoce. W diecie tej nie brakuje też mięsa, jednak jest ono bardzo chude i delikatne, w przeciwieństwie do Polski zjada się małże owoce morza i ryby, jak widomo są one bogatym źródłem białka oraz witamin. Oprócz ryb dieta śródziemnomorska promuje również nabiał. Szczególnie w dużych ilościach spożywa się go we Francji, jako dodatek do obiadu, przystawka, czy nawet deser. Taki sposobów odżywiania się jest bardzo korzystny dla naszego organizmu, ponieważ dostarczamy mu w dużej ilości składników mineralnych, białka. Co ciekawe wzorując się na takim stylu odżywiania możemy jeść do woli, ponieważ wszystkie produkty są mało kaloryczne i nasz organizm szybko je spala. Dzięki właściwemu odżywaniu się czujemy się dobrze i co ważne nie mamy problemu z otyłością, która niekontrolowana może prowadzić nawet do śmierci. Dietę śródziemnomorską mogą zacząć ludzie w każdym wieku, dodatkowym jej atutem jest fakt, że dania i przepisy są bardzo proste i zarazem szybkie w wykonaniu.

Dieta śródziemnomorska
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

» Kategoria: Składniki diety » Tagi: , ,

  • Kategorie

  • Strony

  • Wstęp

    Każdy chce się czuć dobrze i na długo pozostać aktywnym, często jednak jest to poprostu nie możliwe, przez całe życie dbamy i pracujemy sobie na to jak będzie wyglądało nasze zdrowie, jeśli jemy właściwie w zasadzie nie powinniśmy obawiać się chorób i złego samopoczucia. Co jednak kryje się pod tym pojęciem zdrowo? Wiele osób mylnie zakłada, że nasza dieta musi składać się tylko z owoców i warzyw, tym czasem powinniśmy jeść wszystko, ale w określonych proporcjach. Nasz organizm do właściwego funkcjonowania potrzebuje różnorodności, kiedy za bardzo przestawiamy się na dany produkt wówczas powstają niedobory pod względem innych składników mineralnych.

  • Wpisy

  • Architektura świata

    Nasze ciała zazwyczaj domaga się witamin i składników mineralnych, widać to po naszej skórze, zębach, paznokciach, jeśli pojawiają się niepokojące zmiany chorobowe jest to sygnał, że powinniśmy wzbogacić dietę o dodatkowe składniki mineralne. Jeśli sami nie potrafimy właściwie zbilansować sobie pokarmu powinniśmy udać się do specjalisty dietetyka, który ustali nasze BMI, oraz co powinniśmy jeść, aby czuć się zdrowo. O zdrowie trzeba dbać od najmłodszych lat, aby nie martwić się na zapas o choroby, tak naprawdę inwestujemy w swoje życie i stan zdrowia. pompka do wody klinika miracolo