Dieta dla niemowlaka

7 listopada 2014

Dieta dla niemowlaka Terminem niemowlak określa się dziecko, które ma do sześciu miesięcy. Dziecko to z racji swojego młodego wieku nie potrafi jeszcze w pełni trawić i dopiero uczy się jeść, tak naprawdę malec od samego początku swojego życia zna tylko smak mleka matki, ze względu na to, co ona spożywa może mieć ono smak słodki lub słony, te delikatne różnice dziecko jest w stanie wychwycić. Kiedy malec podrośnie i ma około czterech miesięcy przychodzi czas na zróżnicowanie diety, nie jest już ona tak uboga, dziecku wprowadzamy nowe smaki początkowo wszystkie produkty muszą mieć jednak konsystencję pół płynną, wynika to z braku uzębienia u dziecka oraz trudności w połykaniu potraw. Na początek serwujemy malcowi warzywa, najczęściej ziemniaki, marchew, oraz pietruszkę, ponieważ warzywa te nie uczulają i są w pełni bezpieczne. Kolejnym etapem diety młodego człowieka jest wprowadzanie mięs i owoców. Z owocami musimy jednak postępować ostrożnie, gdyż zawierają wiele cukrów prostych. Na początek warto spróbować zaserwować malcowi delikatne owoce typu przetarte jabłka i banany, jeśli dobrze na nie reaguje można rozbudować dietę dziecka, co ważne wszystkie elementy pokarmu wprowadzamy po kolei, aby zaobserwować jak dziecko na nie reaguje i czy nie jest uczulone na poszczególne pokarmy.

Dieta dla niemowlaka
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

» Kategoria: Dieta » Tagi: , ,

  • Kategorie

  • Strony

  • Wstęp

    Każdy chce się czuć dobrze i na długo pozostać aktywnym, często jednak jest to poprostu nie możliwe, przez całe życie dbamy i pracujemy sobie na to jak będzie wyglądało nasze zdrowie, jeśli jemy właściwie w zasadzie nie powinniśmy obawiać się chorób i złego samopoczucia. Co jednak kryje się pod tym pojęciem zdrowo? Wiele osób mylnie zakłada, że nasza dieta musi składać się tylko z owoców i warzyw, tym czasem powinniśmy jeść wszystko, ale w określonych proporcjach. Nasz organizm do właściwego funkcjonowania potrzebuje różnorodności, kiedy za bardzo przestawiamy się na dany produkt wówczas powstają niedobory pod względem innych składników mineralnych.

  • Wpisy

  • Architektura świata

    Nasze ciała zazwyczaj domaga się witamin i składników mineralnych, widać to po naszej skórze, zębach, paznokciach, jeśli pojawiają się niepokojące zmiany chorobowe jest to sygnał, że powinniśmy wzbogacić dietę o dodatkowe składniki mineralne. Jeśli sami nie potrafimy właściwie zbilansować sobie pokarmu powinniśmy udać się do specjalisty dietetyka, który ustali nasze BMI, oraz co powinniśmy jeść, aby czuć się zdrowo. O zdrowie trzeba dbać od najmłodszych lat, aby nie martwić się na zapas o choroby, tak naprawdę inwestujemy w swoje życie i stan zdrowia.