Błędne odżywianie się szybkimi daniami

31 października 2014

Błędne odżywianie się szybkimi daniami Era konsumpcjonizmu, która aktualnie ma swój złoty czas nie pomaga w dobrym odżywianiu się. Większość osób ucieka w szybkie dania na wynos, ponieważ są smaczne i nie trzeba tracić czasu na gotowanie w domu. Tym czasem takie myślenie wyrządza nam dużo krzywdy. Naturalnie szybki posiłek jest smaczny, ale dlatego ponieważ wykonano go na bazie utrwalaczy oraz wielu sztucznych składników, które wzmagają nasze poczucie głodu. W rezultacie kupujemy coraz częściej i uzależniamy się do niektórych produktów. Problem ten szczególnie widać na przykładzie naszych sąsiadów z Ameryki tam, co druga osoba ma problem z nadwagą, jest to zjawisko rezultatem zlej diety i spożywania zbyt dużej ilości szybkich dań na wynos. Aby przekonać się, że jedzenie taki tylko szkodzi watro pomyśleć jak jest przygotowywane. Po pierwsze wszystkie potrawy przygotowywane są na bazie tłuszczu, nawet potencjalnie zdrowa surówka jest problematyczna, ponieważ najczęściej polewana jest ostrym sosem na bazie samych chemicznych półproduktów. Posiłki na szybko nie wyrządzają szkody jeśli je jemy sporadycznie, kiedy natomiast stanowią podstawę naszej diety możemy liczyć na pojawienie się wielu niepożądanych efektów w tym, groźnych dla organizmu chorób.

Błędne odżywianie się szybkimi daniami
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

» Kategoria: Składniki diety » Tagi: , , ,

  • Kategorie

  • Strony

  • Wstęp

    Każdy chce się czuć dobrze i na długo pozostać aktywnym, często jednak jest to poprostu nie możliwe, przez całe życie dbamy i pracujemy sobie na to jak będzie wyglądało nasze zdrowie, jeśli jemy właściwie w zasadzie nie powinniśmy obawiać się chorób i złego samopoczucia. Co jednak kryje się pod tym pojęciem zdrowo? Wiele osób mylnie zakłada, że nasza dieta musi składać się tylko z owoców i warzyw, tym czasem powinniśmy jeść wszystko, ale w określonych proporcjach. Nasz organizm do właściwego funkcjonowania potrzebuje różnorodności, kiedy za bardzo przestawiamy się na dany produkt wówczas powstają niedobory pod względem innych składników mineralnych.

  • Wpisy

  • Architektura świata

    Nasze ciała zazwyczaj domaga się witamin i składników mineralnych, widać to po naszej skórze, zębach, paznokciach, jeśli pojawiają się niepokojące zmiany chorobowe jest to sygnał, że powinniśmy wzbogacić dietę o dodatkowe składniki mineralne. Jeśli sami nie potrafimy właściwie zbilansować sobie pokarmu powinniśmy udać się do specjalisty dietetyka, który ustali nasze BMI, oraz co powinniśmy jeść, aby czuć się zdrowo. O zdrowie trzeba dbać od najmłodszych lat, aby nie martwić się na zapas o choroby, tak naprawdę inwestujemy w swoje życie i stan zdrowia.