Alkohol w diecie dorosłej osoby

9 grudnia 2014

Alkohol w diecie dorosłej osoby Alkohol jest najbardziej znaną z używek. Pomimo tego, że bardzo nam szkodzi to i tak nadal sięgamy po alkohol. Z roku na rok rośnie też liczba ludzi uzależnionych od tego typu używki. Picie alkoholu było już znane w zamierzchłych czasach, obecnie rodzaj pitego trunku zależy od położenia geograficznego i tak we Francji najbardziej popularnym alkoholem jest wino, z kolei w Niemczech i obrzeżach najbardziej popularnym alkoholem jest piwo. Polska natomiast znana jest z picia alkoholu o największym stężeniu procentowym. Alkohol pijemy na uroczystościach lub tylko dla kurażu. Picie daje nam dość przyjemne doznania, czujemy się wyluzowani i mamy bardzo dobry nastrój. Efekt ten jednak bardzo szybko mija i zastępuje go uczucie kaca, czyli zawroty głowy, wymioty, ból głowy. Długotrwałe spożywanie alkoholu ma także negatywny wpływ na nasz organizm, a w szczególności na prace mózgu. Procenty zaburzają proces mowy poruszania się a także rozwój intelektualny. Najgorzej jednak sytuacja przedstawia się w wątrobie, organ przestaje prawidłowo funkcjonować i w rezultacie zaburzone zostają procesy metaboliczne, a nawet powstaje marskość wątroby. Alkohol ma bardzo szerokie spektrum działania do tego stopnia ze upośledza prace wielu narządów. Naturalnie możemy go spożywać, ale w określonych dawkach tak aby sobie nie zaszkodzić.

Alkohol w diecie dorosłej osoby
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

» Kategoria: Suplementy » Tagi: , , ,

  • Kategorie

  • Strony

  • Wstęp

    Każdy chce się czuć dobrze i na długo pozostać aktywnym, często jednak jest to poprostu nie możliwe, przez całe życie dbamy i pracujemy sobie na to jak będzie wyglądało nasze zdrowie, jeśli jemy właściwie w zasadzie nie powinniśmy obawiać się chorób i złego samopoczucia. Co jednak kryje się pod tym pojęciem zdrowo? Wiele osób mylnie zakłada, że nasza dieta musi składać się tylko z owoców i warzyw, tym czasem powinniśmy jeść wszystko, ale w określonych proporcjach. Nasz organizm do właściwego funkcjonowania potrzebuje różnorodności, kiedy za bardzo przestawiamy się na dany produkt wówczas powstają niedobory pod względem innych składników mineralnych.

  • Wpisy

  • Architektura świata

    Nasze ciała zazwyczaj domaga się witamin i składników mineralnych, widać to po naszej skórze, zębach, paznokciach, jeśli pojawiają się niepokojące zmiany chorobowe jest to sygnał, że powinniśmy wzbogacić dietę o dodatkowe składniki mineralne. Jeśli sami nie potrafimy właściwie zbilansować sobie pokarmu powinniśmy udać się do specjalisty dietetyka, który ustali nasze BMI, oraz co powinniśmy jeść, aby czuć się zdrowo. O zdrowie trzeba dbać od najmłodszych lat, aby nie martwić się na zapas o choroby, tak naprawdę inwestujemy w swoje życie i stan zdrowia.