Wpisy z Listopad, 2014

Soja w diecie

30 listopada 2014

Soja w diecie W Polsce zainteresowanie tym warzywem jest jeszcze stosunkowo niskie wynika to głównie z niewiedzy, Polacy lubują się w tradycyjnym pożywieniu i rzadko eksperymentują z nowymi produktami. Tym czasem w USA jest zupełnie inaczej, tu soja występuje w wielu posiłkach i jest wszystkim dobrze znana. Soja to przede wszystkim znakomite źródło białka, może ona też znakomicie zastąpić białka pochodzenia zwierzęcego, dodatkowym jej atutem jest zdolność wiązania wody przydaje się to w przetwórstwie głównie mięsnym. Dla kobiet soja jest ważnym elementem diety, ponieważ dostarcza witamin, składników mineralnych, inaczej jest jednak w przypadku mężczyzn, oni z soja powinni nieco uważać. Naukowcy dowiedzieli się, że nadmiar soi w jedzeniu ma negatywny wpływ na nasienie a w niektórych przypadkach może też powodować zanikanie hormonu męskiego. Dzieje się tak, ponieważ soja ma podobną budowę do hormonu żeńskiego, dlatego tez w dużej ilości może być szkodliwy dla organizmu. Soja ma bardzo wiele zalet, ponieważ może pomóc nam obniżyć poziom złego cholesterolu we krwi, kobietom natomiast może pomoc w łagodniejszym przechodzeniu okresu klimakterium. Soja jest dobrym warzywem ze względu na wartość odżywczą jednak trzeba ją spożywać z umiarem, dotyczy to przede wszystkim mężczyzn.

» Kategoria: Suplementy » Tagi: , ,

Zboża w diecie

29 listopada 2014

Zboża w diecie U samej podstawy piramidy zdrowego odżywiania się są zboża, nie jest to nic zaskakującego, ponieważ są bogatym źródłem witamin, składników mineralnych oraz błonnika. Podstawowym składnikiem zbóż są węglowodany, a w nich w dużej ilości skrobia. Jest to jak najbardziej węglowodan złożony, ale dobry dla naszego organizmu, ponieważ uwalnia cukry bardzo długo, dlatego też poziom cukru nie skacze gwałtownie w naszym organizmie. Po zjedzeniu takiego produktu przez dłuższy czas mamy poczucie sytości. Drugim cennym składnikiem, dla którego watro zboża jeść jest błonnik, który nie tylko ułatwia wypróżnianie, ale przede wszystkim oczyszcza nasz organizm z szkodliwego cholesterolu. Nie możemy pominąć też licznych witamin i składników mineralnych, w które zboża są bogate, dużą cześć roślin zajmują białka a w szczególności gluten. Co ważne przetwory zbożowe różnią się między sobą wartością odżywczą, jest to spowodowane głownię procesem oczyszczania ziarna. Dla diety i zdrowia watro jest sięgać po produkty pełnoziarniste, ponieważ te zawierają najwięcej witamin. Zboża są obecne podczas wielu posiłków watro jednak zwrócić uwagę które są najbardziej zdrowe i bogate w witaminy, ponieważ te poprawią nasze trawienie, dostarcza związków odżywczych i nie przyczynią się do powstawania otyłości.

» Kategoria: Składniki diety » Tagi: , , ,

Sól w odżywianiu

28 listopada 2014

Sól w odżywianiu Sól występuje prawie w każdym posiłku, w ciągu dnia nie wiedząc o tym zjadamy jej duże ilości. Najwięcej jednak soli spożywamy wraz z szybkimi fast fudami sieciowymi. Jest to ogromny problem, ponieważ nadmiar soli bardzo szkodzi zwłaszcza, gdy sól taką spożywa małe dziecko. W późniejszym wieku może to zaprocentować w liczne choroby związane przede wszystkim z nadciśnieniem tętniczym, czy występowaniem zawału serca. Jeśli jemy posiłki i dania szybkie musimy się liczyć z faktem, że dawka soli w potrawach tych przekracza zalecaną normę o nawet cztery razy. Według naukowców ilość spożywanej soli uzależniona jest od wieku osoby i tak dorośli mogą dziennie przyjąć około sześciu gramów, dla dzieci w przedziale wiekowym od siedem do dziesięć lat około pięciu gramów. Najmniej soli zaleca się małym dzieciom, gdzie maksymalna dawka wynosi trzy gramy. Sól jest smacznym dodatkiem do potraw nadaje im wyrazistego smaku jednak jest niezdrowa, warto ją zamienić na zioła, które są bardzo aromatyczne, a przy tym nie powodują szkód w naszym organizmie. Aby wyzbyć się złego nawyku żywieniowego powinniśmy najmłodsze dzieci oswajać z małą ilością soli lub delikatnymi przyprawami, które nie są tak bardzo szkodliwe.

» Kategoria: Nawyki żywieniowe » Tagi: , ,

Kasza jaglana

25 listopada 2014

Kasza jaglana Kasza jaglana dawniej była podstawowym produktem do przygotowywania posiłków, cenili ją przede wszystkim nas przodkowie. Dziś jednak jest zupełnie inaczej, spożywamy jej mało a wiele osób wcale. Tym czasem produkt ten jest bardzo zdrowy i potrzebny naszemu organizmowi ze względu na cenne składniki odżywcze, jakie posiada. Kasza ta jest głównie lekko strawna i bardzo odżywcza. Jako jedno z niewielu produktów pokarmowych zawiera krzemionkę, którą ma zbawienny wpływ na wygląd naszej skóry, włosów, nie możemy pominąć również krzemu, który pomaga w trawieniu i zwiększa przemianę materii w naszym organizmie. Oprócz cennego krzemu kasza zwiera duże pokłady składników mineralnych takich jak potas, fosfor, żelazo, wapń, magnez. Kolejnym ważnym jej atutem jest fakt, że kasza jaglana nie zawiera glutenu, co za tym idzie nie uczula. Na jej podstawie można przygotować dania dla całej rodziny. Z kaszy możemy wykonać sałatki, dodatki do mięsa czy zupy. Sam produkt otrzymujemy z ziaren prosa, które wcześniej podlegają dużemu obsuszeniu. Kasza jaglana jest bardzo zdrowa i co ważne można ją nabyć w każdym sklepie. Jej dostępność to atut trzeba tylko ją rozpowszechnić, aby wpisała się na długo w polskie nawyki żywieniowe.

» Kategoria: Nawyki żywieniowe » Tagi: , , ,

Dieta diamondów

21 listopada 2014

Dieta diamondów Dieta ta została opracowana przez specjalistów zajmujących się medycyną naturalną. Podstawą w diecie tej jest spożywanie przede wszystkim owoców oraz warzyw. Taki model odżywiania pozwala nie tylko schudnąć, ale także poprawić swój wygląd i samopoczucie. Autorzy gwarantują, iż przez pierwszy tydzień możemy schudnąć około kilograma, a w późniejszym czasie już tylko dwa kilo na tydzień. Każdy, kto zdecyduje się na przeprowadzenie takiej diety musi kierować się w swoim postepowaniu kilkoma zasadami, czyli po pierwsze nie łączymy węglowodanów ani węglowodanów z białkiem w jednym posiłku. Kolejny krok to wyeliminowanie alkoholu z diety oraz cukrów prostych. Ważnym aspektem w tego typu odżywianiu się są pory posiłków powinny być one stałe, a ostatni posiłek, jakim jest kolacja musimy spożyć do godziny dwudziestej tak, aby organizm miłą czas wszystko spalić. Dieta ta posiada liczne zalety, można wymienić tutaj przede wszystkim brak liczenia kalorii, dostarczenie dużej ilości witamin, które dobrze wpływa na nasze samopoczucie, oraz wygląd i co ważne możemy jeść między posiłkami, co prawda nie byle, co muszą być to owoce lub warzywa. Dieta ta cieszy się coraz większym zainteresowaniem, ponieważ w łagodny sposób pozwala na zrzucenie zbędnego balastu

» Kategoria: Suplementy » Tagi: , , ,

Dieta bez mięsna

19 listopada 2014

Dieta bez mięsna Mięso jest podstawowym przetworem, który króluje w naszej kuchni. Wykonujemy z niego obiady, dania na ciepło, znajduje się w każdym produkcie. W Polsce największym powodzeniem cieszy się mięso drobiowe oraz wieprzowe, tylko koneserzy decydują się na dziczyznę, czy mięso wołowe. Istnieje jednak pewna grupa ludzi, która do posiłków wcale nie używa mięsa, noszą oni nazwę wegetarian. Produkty mięsne zamieniają na owoce i warzywa. Przekonania te wynikają przede wszystkim z szacunku do zwierząt, nie potrafią oni skonsumować stworzenia, które wcześniej było żywą istotą. Na pozór wydawać by się mogło, ze dieta taka jest fantastyczna zamiast tłustego mięsa jemy zdrowe produkty, wszystko ma jednak swoje plusy i minusy. Organizmowi do prawidłowego funkcjonowania potrzeba tak naprawdę wielu składników w tym białka zwierzęcego, jeśli nie dostarczymy go do organizmu będą w nim powstawały pewne niedobory, które trudno jest zniwelować warzywem czy owocem, ponieważ mają inny skład. Dieta wegetariańska jest dobrym pomysłem, jeśli nie jest bardzo restrykcyjna, czyli dopuszcza do posiłku ryby czy też nabiał, ponieważ owoc i warzywo mogą być zbyt mało odżywcze dla naszego organizmu. Wszystko jest dla ludzi trzeba tylko odpowiednio z tego korzystać, aby sobie nie zaszkodzić.

» Kategoria: Dieta » Tagi: , ,

Następna strona »

  • Kategorie

  • Strony

  • Wstęp

    Każdy chce się czuć dobrze i na długo pozostać aktywnym, często jednak jest to poprostu nie możliwe, przez całe życie dbamy i pracujemy sobie na to jak będzie wyglądało nasze zdrowie, jeśli jemy właściwie w zasadzie nie powinniśmy obawiać się chorób i złego samopoczucia. Co jednak kryje się pod tym pojęciem zdrowo? Wiele osób mylnie zakłada, że nasza dieta musi składać się tylko z owoców i warzyw, tym czasem powinniśmy jeść wszystko, ale w określonych proporcjach. Nasz organizm do właściwego funkcjonowania potrzebuje różnorodności, kiedy za bardzo przestawiamy się na dany produkt wówczas powstają niedobory pod względem innych składników mineralnych.

  • Wpisy

  • Architektura świata

    Nasze ciała zazwyczaj domaga się witamin i składników mineralnych, widać to po naszej skórze, zębach, paznokciach, jeśli pojawiają się niepokojące zmiany chorobowe jest to sygnał, że powinniśmy wzbogacić dietę o dodatkowe składniki mineralne. Jeśli sami nie potrafimy właściwie zbilansować sobie pokarmu powinniśmy udać się do specjalisty dietetyka, który ustali nasze BMI, oraz co powinniśmy jeść, aby czuć się zdrowo. O zdrowie trzeba dbać od najmłodszych lat, aby nie martwić się na zapas o choroby, tak naprawdę inwestujemy w swoje życie i stan zdrowia. ginekolog warszawa