Wpisy z Październik, 2014

Dieta cambridge

31 października 2014

Dieta cambridge Dieta ta polega na spożywaniu zestawu posiłków przygotowanych specjalnie przez naukowców z cambridge, stąd też całe przedsięwzięcie więzło swoją nazwę. Co istotne dla kobiet opracowano trzy posiłki z kolei dla panów cztery, wszystkie one łączy fakt, że są niskoenergetyczne. Cała dieta polega na stosowaniu specjalnych dań, oraz preparatów stworzonych przez camridge co ważne każda dieta jest indywidualna, ponieważ każdy z nas ma inną nadwagę i inne problemy zdrowotne, dlatego też tego stanu nie można generalizować. Pierwszy z etapów przedsięwzięcia służy znaczeniu obniżeniu masy ciała, skierowany jest głównie dla osób zmuszonych szybko schudnąć na przykład do zabiegu. Drugi etap jest to kontrola masy ciała, oraz nie dopuszczenie do jej powiększania się. Wszystkich etapów jest około sześciu, podczas nich zwiększa się minimalnie wielkość spożywanych kalorii do momentu aż będziemy mogli zjeść w ciągu dnia ich zaledwie tysiąc pięćset kalorii. Dieta ta jest dobrym rozwiązaniem dla osób poważnie otyłych, ponieważ pozostają pod czujnym okiem lekarzy przez cały czas trwania projektu, poza tym każdy posiłek jest ustalany indywidualnie, co zwiększa szansę na powodzenie w zrzuceniu kilogramów. Dobrze, jeśli dieta ta połączona jest z ruchem i aktywnością

» Kategoria: Suplementy » Tagi: , ,

Błędne odżywianie się szybkimi daniami

31 października 2014

Błędne odżywianie się szybkimi daniami Era konsumpcjonizmu, która aktualnie ma swój złoty czas nie pomaga w dobrym odżywianiu się. Większość osób ucieka w szybkie dania na wynos, ponieważ są smaczne i nie trzeba tracić czasu na gotowanie w domu. Tym czasem takie myślenie wyrządza nam dużo krzywdy. Naturalnie szybki posiłek jest smaczny, ale dlatego ponieważ wykonano go na bazie utrwalaczy oraz wielu sztucznych składników, które wzmagają nasze poczucie głodu. W rezultacie kupujemy coraz częściej i uzależniamy się do niektórych produktów. Problem ten szczególnie widać na przykładzie naszych sąsiadów z Ameryki tam, co druga osoba ma problem z nadwagą, jest to zjawisko rezultatem zlej diety i spożywania zbyt dużej ilości szybkich dań na wynos. Aby przekonać się, że jedzenie taki tylko szkodzi watro pomyśleć jak jest przygotowywane. Po pierwsze wszystkie potrawy przygotowywane są na bazie tłuszczu, nawet potencjalnie zdrowa surówka jest problematyczna, ponieważ najczęściej polewana jest ostrym sosem na bazie samych chemicznych półproduktów. Posiłki na szybko nie wyrządzają szkody jeśli je jemy sporadycznie, kiedy natomiast stanowią podstawę naszej diety możemy liczyć na pojawienie się wielu niepożądanych efektów w tym, groźnych dla organizmu chorób.

» Kategoria: Składniki diety » Tagi: , , ,

Dieta kapuściana

29 października 2014

Dieta kapuściana Problem zbędnych kilogramów dotyka wiele osób, Polska na szczęście w tym temacie nie należy do krajów znajdujących się na szczycie problemu. Najwięcej otyłych osób odnotowuje się w Ameryce, gdzie problem ten stał się ogólnokrajowy. Jednym z pomysłów na zrzucenie kilogramów jest stosowanie diety, któż z nas nie próbował, choć raz pozbyć się kilku kilogramów? Jeden problem jest taki, że najczęściej one powracają i tworzy się tak zwany problem jo-jo. Kolejnym pomysłem na dietę jest wykorzystanie kapusty, może mieć ona wiele postaci, czyli surową, kiszoną, gotowaną, jak tylko chcemy. Dieta ta charakteryzuje się monotonnością, ponieważ w ciągu dnia zjadamy tylko to warzywo na początku nie jest to meczące posiłki przygotowuje się szybko i są smaczne jednak szybko nużą. Aby uzyskać określony efekt powinniśmy dietę trzymać kilak dni i nie zapominać o odpowiednim nawadnianiu organizmu, czyli piciu dużej ilości wody dietę kapuścianą rozpowszechnił przede wszystkim były prezydent polski Aleksander Kwaśniewski, który dzięki niej zrzucił kilkanaście kilogramów w krótkim czasie. Obecnie wiele osób stosuje tą dietę jednak jest ona skierowana przede wszystkim dla ludzi wytrwałych i restrykcyjnie przestrzegających określonych zasad żywienia.

» Kategoria: Dieta » Tagi: , ,

Dieta

26 października 2014

Dieta Dieta jest pojęciem wszystkim doskonale znanym. Każdy wie, na czym ona polega jednak mało, kto umie sam dobrze ją zaplanować. Dieta to przede wszystkim odpowiednio zestawiony posiłek, tak by dostarczyć naszemu organizmowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych oraz witamin. Dieta pojawiła się w momencie, kiedy zauważono, że nad jedzeniem trzeba zapanować. Wiele osób otyłych zaczęło szukać rozwiązań swojego problemu i tak powstały całe portale dotyczące diety i znakomitych skutków, jakie one przynoszą. Rodzajów diet jest bardzo wiele, trzeba jednak znaleźć coś dobrego dla siebie, w tym celu powinniśmy udać się do specjalisty, który dopasuje ją typowo pod nasz problem. Dietetyk, czyli lekarz zajmujący się odżywianiem i jego zaburzeniami opracuje menu na podstawie, którego będziemy mogli tracić kalorie nie tracąc przy tym zdrowego rozsądku. Wiele diet jest bardzo restrykcyjnych, tym czasem wystarczy tylko jeść różnorodnie i w małych porcjach. Dieta ma wiele zalet, ponieważ poprawia nasz ogólny obraz, jesteśmy szczuplejsi czujemy się lepiej. Nie można jednak pominąć jej wad, mianowicie zła dieta może wyrządzić ogromne spustoszenie w organizmie a nawet doprowadzić w najgorszym wypadku do śmierci głodowej, dlatego też zawsze należy ją przeprowadzać pod okiem lekarza tak, aby była bezpieczna.

» Kategoria: Dieta » Tagi: , ,

Błonnik w odżywianiu

24 października 2014

Błonnik w odżywianiu Niewłaściwie prowadzona dieta może mieć poważne konsekwencje w przyszłości dla naszego zdrowia. Wiele przypadłości możemy uniknąć spożywając błonnik. Zapobiega on przede wszystkim zaparciom, na które cierpki około pięćdziesiąt procent kobiet i dwadzieścia procent mężczyzn. Musimy pamiętać, że nieleczone zaparcia procentują w poważne choroby, czyli zapalenie jelita owrzodzenia. Błonnik jest ważnym elementem w odżywianiu pomaga naszemu organizmowi oczyścić się z wszelkich toksyn, poprawiając przy tym perystaltykę jelit. Błonnika możemy szukać głownie w kaszach, produktach zbożowych oraz warzywach. Co ważne największej ilości tego składnika znajdują się w produktach nie przetworzonych, dlatego zaleca się jadanie surowych warzyw owoców. Jeśli nie chcemy spożywać błonnika, ponieważ proponowane produkty nam nie smakują to może przekona nas do niego fakt ze błonnik pomaga w zatrzymaniu szczupłej sylwetki. Po spożyciu go pęcznieje i hamuje uczucie głodu. Błonnik przyczynia się także do utrzymania prawidłowego poziomu cukru we krwi i w konsekwencji chroni nas przed miażdżycą. Błonnik odgrywa znaczącą role w odżywianiu się jednak nie do końca jest doceniany przez konsumentów. Watro jednak się z nim zaprzyjaźnić, aby wyeliminować ryzyko powstawania wielu schorzeń.

» Kategoria: Nawyki żywieniowe » Tagi: , ,

  • Kategorie

  • Strony

  • Wstęp

    Każdy chce się czuć dobrze i na długo pozostać aktywnym, często jednak jest to poprostu nie możliwe, przez całe życie dbamy i pracujemy sobie na to jak będzie wyglądało nasze zdrowie, jeśli jemy właściwie w zasadzie nie powinniśmy obawiać się chorób i złego samopoczucia. Co jednak kryje się pod tym pojęciem zdrowo? Wiele osób mylnie zakłada, że nasza dieta musi składać się tylko z owoców i warzyw, tym czasem powinniśmy jeść wszystko, ale w określonych proporcjach. Nasz organizm do właściwego funkcjonowania potrzebuje różnorodności, kiedy za bardzo przestawiamy się na dany produkt wówczas powstają niedobory pod względem innych składników mineralnych.

  • Wpisy

  • Architektura świata

    Nasze ciała zazwyczaj domaga się witamin i składników mineralnych, widać to po naszej skórze, zębach, paznokciach, jeśli pojawiają się niepokojące zmiany chorobowe jest to sygnał, że powinniśmy wzbogacić dietę o dodatkowe składniki mineralne. Jeśli sami nie potrafimy właściwie zbilansować sobie pokarmu powinniśmy udać się do specjalisty dietetyka, który ustali nasze BMI, oraz co powinniśmy jeść, aby czuć się zdrowo. O zdrowie trzeba dbać od najmłodszych lat, aby nie martwić się na zapas o choroby, tak naprawdę inwestujemy w swoje życie i stan zdrowia.